Člani ekip Codelli Kluba in AMTK pred štartom gorsko-hitrostne dirke Lučine 2016

Lep primer udejanjanja sporazuma o sodelovanju med Zvezo SVS in Zvezo za avtošport Slovenije AŠ2005 je tekmovanje starodobnikov na GHD. Člani Codelli Kluba in AMTK že nekaj let sodelujejo na mednarodnih (FIA Historic Hill Climb Championship) gorsko-hitrostnih dirkah v kategoriji »Starodobniki točnost in race«. Člani obeh ekip so za marsikaterega udeleženca in večino organizatorjev zgled urejenosti in discipliniranosti. Prav poseben zgled pa dajejo ostalim tekmovalcem v boxih z dobro voljo in nesebično medsebojno pomočjo, kljub ostremu rivalstvu med tekmovalci in kluboma.

Po sliki sodeč bi marsikdo lahko sklepal, da so vsaj vozniki (skupaj čez 500 let in kilogramov), če že ne njihovi dirkalniki prejkone za odpad, a časi na progah govorijo drugače. Predvem pa nas vse vodi moto ekipe Codelli: »You don`t stop racing because you get old, you get old when you stop racing« (Ne prenehaš z dirkanjem ko ostariš, star postaneš ko nehaš dirkati).

AV