V torek, 19. septembra 2017, so se v hotelu Mons v Ljubljani, zbrali pomembni gostje, prijatelji in predstavniki društev včlanjenih v Zvezo SVS, da bi proslavili 20 let ustanovitve in delovanja Zveze SVS. Častni pokrovitelj obletnice je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. V vzdušju prijetnega dogodka sta prisotne pozdravila visoka gosta predsednik FIVA g. Patrick Rollet in evropski poslanec g. Igor Šoltes. Čestitke in pozdrave svojih članov so nam prenesli tudi članica zakonodajne komisije FIVA ga. Fiocchi, predsednik hrvaške zveze HROS g. Presečki, predsednik srbske zveze SSIV g. Ružić in predsednik italijanske zveze AAVS g. Orsi. Za popestritev dogodka pa je poskrbel cimbalist Andi Sobočan. Prijetno druženje gostov in članov društev Zveze SVS se je nadaljevalo v preddverju dvorane ob stoječem hladno toplem bifeju.