Zadnji konec tedna (2. in 3. aprila 2022) je v Ljubljani potekal v organizaciji Zveze SVS in FIVA mednarodni seminar FIVA za športne funkcionarje – Stewards’ Seminar.

Seminarja se je udeležilo 41 funkcionarjev, nekateri tudi s spremljevalkami, prišla pa sta tudi predsednik FIVA g. Tiddo Bresters in tajnik FIVA g. Gian-Mario Mollar.

Drugi daj je potekal tudi sestanek članov komisije FIVA za dogodke – Event Commission.

Udeleženci so razpravljali o pravilih in o praktičnih izkušnjah pri spremljanju mednarodnih prireditev s starodobnimi vozili, ki so objavljene v koledarju FIVA.

Objavljene mednarodne in nacionalne dogodke namreč spremlja športni funkcionar FIVA, ki skrbi za kakovost in skladnost izvedbe prireditev.

Seminar in sestanek članov komisije sta zelo dobro uspela, udeleženci so pohvalili organizacijo Zveze SVS in Ljubljano.