FIA organizira vsako leto seminar za svoje tekmovalne komisarje (scrutineers) v drugi državi.

Letos je naloge organizatorja prevzela Zveza za avtošport Slovenije – AŠ2005, članica FIA in ASN – predstavnik FIA za Slovenijo.

ZVEZA SVS, FIVA ANF za Slovenijo, in AŠ2005 sta v 2012 podpisali dogovor o skupnih interesih in sodelovanju na področju uporabe in prireditev s starodobnimi vozili.

Predstavniki Zveze SVS so se tako udeležili tega seminarja FIA.

Približno 140 udeležencev iz različnih držav je poslušalo predavanja z naslednjimi vsebinami:

Predstavljena ja bila knjižica »2017 FIA Regional Rally Sporting Regulations« in ključek USB s predstavitvami in video posnetki.

Nekatere predstavitve in predlogi so zanesljivo zanimivi tudi za naše prireditelje tekmovanj s starodobnimi vozili, predvsem tipa Regularity.

ZVEZA SVS, FIVA ANF

Janko Uratnik