IZBOR STARODOBNIKOV SLOVENIJE 2017, CONCOURS D`ELEGANCE

Letošnja 6. zaporedna prireditev Izbor starodobnikov Slovenije je potekala že četrto leto zapored na Bledu.

Lepo vreme je pripomoglo k množični udeležbi, kljub prestavitvi prireditve za 14 dni, lepa okolica ob Zdraviliškem parku je pripomogla k dobremu vzdušju.

Po pravilniku ocenjevanja je bilo 17 prijavljenih vozil razvrščenih po skupinah. Najmočneje je bila zastopana skupina G, to so vozila izdelana od leta 1970 do 1987.

Vsi udeleženci so prejeli spominsko plaketo in priznanje, zmagovalci po skupinah in za posebne nagrade pa so prejeli pokale.

Zmagovalec skupine A-C : Minerva AC 16 Roadster

Zmagovalec skupine E : Borgward Isabella Kupe

Zmagovalec skupine F : Triumph TR 5 PI Kabriolet

Zmagovalec skupine G : Austin MINI 1000 Mk III

Zmagovalec skupine H : Alfa Romeo Spider 2000

Zmagovalec Best of Schow : Minerva AC 16 Roadster

Zmagovalec izboru gledalcev : Fort T Kabriolet – replika

Posebna nagrada žirije : Rolls-Royce Corniche II Drophead

Posebna nagrada vozilu : Fort T Kabriolet – replika

Posebna nagrada organizatorja : Mercedes-Benz 450 SLC

TEKMOVALNA PRVENSTVA ZVEZE SVS 2017 SO USPEŠNO ZAKLJUČENA

Vsa tri razpisana prvenstva Zveze SVS v sezoni 2017 so uspešno zaključena.

To so: Prvenstvo Zveze SVS, Odprto prvenstvo Zveze SVS in Odprto prvenstvo Zveze SVS v krožnih točnostnih vožnjah – RCR.

Ker smo na začetku tekmovalne sezone dopolnili pravila tekmovanja, so rezultati podani na stari in na novi način.

Rezultati so dostopni na tej povezavi (link).

Vsem zmagovalcem in udeležencem čestitamo !

Generalna uvrstitev pojasnilo

PRVENSTVO SVS 2017 – SKUPNA UVRSTITEV

PRVENSTVO SVS 2017 – UVRSTITVE KLUBOV

PRVENSTVO SVS 2017 – UVRSTITVE PO RAZREDIH

PRVENSTVO SVS 2017-FINALE-oddaljenos-SAMO 3

PRVENSTVO SVS 2017-RAZREDI-KRAJI-VSI_SVS

PRVENSTVO SVS 2017-TOČKE za oddaljenost

RCR – PRVENSTVO – 2017

RCR 2017 POROČILO

RCR-1_REZULTATI

RCR-2_REZULTATI

RCR-3 REZULTATI

RCR-4_ REZULTATI

PRIREDITEV OB 20. OBLETNICI USTANOVITVE IN DELOVANJA ZVEZE SVS

V torek, 19. septembra 2017, so se v hotelu Mons v Ljubljani, zbrali pomembni gostje, prijatelji in predstavniki društev včlanjenih v Zvezo SVS, da bi proslavili 20 let ustanovitve in delovanja Zveze SVS. Častni pokrovitelj obletnice je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. V vzdušju prijetnega dogodka sta prisotne pozdravila visoka gosta predsednik FIVA g. Patrick Rollet in evropski poslanec g. Igor Šoltes. Čestitke in pozdrave svojih članov so nam prenesli tudi članica zakonodajne komisije FIVA ga. Fiocchi, predsednik hrvaške zveze HROS g. Presečki, predsednik srbske zveze SSIV g. Ružić in predsednik italijanske zveze AAVS g. Orsi. Za popestritev dogodka pa je poskrbel cimbalist Andi Sobočan. Prijetno druženje gostov in članov društev Zveze SVS se je nadaljevalo v preddverju dvorane ob stoječem hladno toplem bifeju.

20. OBLETNICA USTANOVITVE ZVEZE SVS

Spoštovani ljubitelji starodobnih vozil

Zveza slovenskih društev ljubiteljev starodobnih vozil, skrajšano Zveza SVS, bo 19. septembra 2017 proslavila 20. obletnico svoje ustanovitve in delovanja. Častni pokrovitelj dogodkov Zveze SVS ob obletnici je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Ta jubilej bomo primerno obeležiti z bogatim zbornikom in s svečano prireditvijo.

Predsednik in člani upravnega odbora Zveze SVS za ta jubilej čestitamo vsem članicam in članom društev včlanjenih v Zvezo SVS in vsem dobro mislečim somišljenikom, ki že mnoga leta z nami sodelujejo pri ohranjanju starodobnih vozil.

Zveza SVS

Predsednik, mag. Janko Uratnik